Úprava fotek online a zdarma

Asi každý z nás se alespoň někdy v životě stane fotografem. Samozřejmě tím nemyslíme profesi, nýbrž sporadické fotografy. Jak už to tak bývá, naše fotky nikdy nejsou dokonalé tak, jak jsme je sami vyfotili a i proto čas od času potřebujeme fotky drobně upravit. Proto jsme se dnes zaměřili na úpravu fotek online a zdarma.

Perfectphoto.cz – balík nástrojů zdarma

Velmi užitečným nástrojem v oblasti úprav fotek je bezesporu server perfectphoto.cz. Ten nabízí poměrně velké množství nástrojů, za které by se nemusel stydět ani standardní počítačový program. Jako první krok ale musíte fotku nahrát. Vložit můžete prakticky každý formát – JPG, JPEG, PNG… a pak už můžete začít kouzlit a přetvářet. Základními funkcemi jsou otočení, zrcadlení a jiné velikostní úpravy fotek. Za pokročilé pak můžeme považovat upravení jasu, kontrastu a odstínu fotek. Úprav se pak nemusíte bát – každý krok můžete vrátit zpět pomocí nástroje „vrátit zpět úpravy“.

Perfectphoto ale nabízí i změnu na černobílou fotku, či na negativ. To vše a mnohé další zcela zdarma a online s možností uložit fotky ve formátu JPEG či PNG.

Upravafotek.cz – mnoho funkcí s lepším rozhraním

Podobným serverem je i upravafotek.cz. Ten nabízí možná o něco přehlednější rozhraní, než předchozí server a rovněž doslova oplývá funkcemi. Opět nechybí klasické základní práce s fotkami, jako je otočení, zrcadlení, či změna velikosti obecně. Pokročilými funkcemi jsou pak nastavení jasu, kontrastu a sytosti barev. Rovněž oceňujeme možnost upravovat množství RGB barev, díky čemuž můžete dosáhnout téměř dokonalých úprav.

Naopak postrádáme možnost oříznout obrázek, což pokládáme za jednu ze základních vlastností editoru fotek. Vaše konečné výtvory pak můžete vyexportovat do formátu JPEG či do PNG. Samozřejmostí je pak online dostupnost a český jazyk všech funkcí.

Foto-editorů, které jsou online a navíc zdarma je skutečně mnoho a je jen na Vás, jaký k Vám bude přívětivý z pohledu funkcí a uživatelského rozhrání. Přejeme mnoho úspěchů s úpravami!

About admin