Tvorba videa z fotek

Máte v plánu překvapit své přátele pěknou prezentací fotek z Vašich společně trávených chvil? Chystáte se ve škole či v zaměstnání prezentovat svou práci a potřebujete sotware, který zvládne z Vašich fotek a obrázků vytvořit video s hudbou? Pak jste dnes na správném místě, neboť v následujících několika řádcích Vám představíme několik zajímavých programů, se kterými se tyto všední úkony stanou maličkostí.

Jednoduchost programu Ezvid

Začneme něčím jednodušším. Program Ezvid je určen pro nenáročné uživatele, jež chtějí rychle a efektivně stvořit kratší video prezentace z fotek. Rozhraní programu je opravdu nenáročné na pokročilou znalost počítačové terminologie. Stačí jen vzít konkrétní fotky, přesunout je na časovou osu a poskládat tak, jak požadujete. Do videa můžete rovněž prostřednictvím programu vložit text, což se hodí zejména u pracovních prezentací, nebo přednášek pro studenty. Video můžete doplnit o libovolnou zvukovou stopu a rovněž doplnit klíčové informace a nahrát video na youtube přímo skrze Ezvid.

Foto2Avi – v jednoduchosti je síla

Dalším programem je Foto2Avi, jež, jak už název napovídá, tvoří z fotek formátů JPG, JPEG a PNG videa. Jedná se o podobně jednoduchý software, se kterým se během několika minut naučí ovládat i naprostý počítačový lajk. Stačí si vybrat konkrétní fotografie, poskládat je za sebou a už můžete vytvářet video. Samozřejmě si s celým projektem můžete různě vyhrát pomocí zvuků, přechodů, různých animací a dalších. Foto2Avi potěší zejména ty, jež chtějí kvalitní program na tvoření videí zdarma.

Je libo něco pokročilejšího?

Samozřejmě na trhu existuje opravdu nepřeberné množství programů. Zmínit bychom mohli ještě populární ProShow, Animoto, či FotoMagico. Nemusíte se ale omezovat jen na software určený primárně na tvorbu videí z fotek – pokud vlastníte profesionální software, jako je Sony Vegas, můžete si za pomocí příruček na internetu vytvořit poměrně profesionálně vyhlížející videa. Fantazii se meze nekladou.

Na závěr dodáme, že byste u vytváření videí neměli zapomínat na vhodný výstupní formát – dříve populární AVI je již na ústupu a pokud to myslíte s tvorbou vážně, doporučujeme použít spíš MP4. Je menší, kompaktnější a kvalita je leckdy i vyšší, než u AVI. Přejeme příjemnou zábavu.

About admin