Rekvizity na focení

Vítáme Vás na našich stránkách. V dnešním díle pravidelného informačního magazínu jsme se rozhodli zavítat do fotografického prostředí. Nebudeme se však zaměřovat na fotografickou techniku, nýbrž na rekvizity. Ty jsou nezbytným doplňkem všech nápaditých fotografů, jež fotí i jednotlivce, skupiny (jako třeba maturitní plesy), nebo třeba rodiny. Kde takové rekvizity sehnat a co všechno se vůbec sehnat dá, to Vám prozradíme v následujících několika řádcích.

Půjčovna rekvizit

Pakliže nejste profesionálním fotografem a máte zájem pouze nafotit menší projekt, na který potřebujete větší množství rekvizit, nejlepším způsobem bude si rekvizit půjčit. Půjčoven existuje opravdu nepřeberné množství – od těch specializovaných přímo pro fotografy, až po divadla a jejich bohaté sklady, kdy se většinou za menší finanční zálohu není problém domluvit na vypůjčení.

Nakupte si malé rekvizity

Zároveň je ale faktem, že pokud nechcete kupovat vyloženě velké a drahé kusy rekvizit, není problém si menší (třeba právě na maturitní plesy, focení miminek…) výbavu domů pořídit. Jedním z obchodů, který by Vám mohl poskytnout potřebnou inspiraci je celenky-cepicky.cz. Tento obchod nabízí stovky různých doplňků na focení miminek i jejich maminek. Ceny jsou přitom velmi přijatelné a ani za ty nejdražší kousky nenecháte zpravidla více, než několik stovek korun.

Internetový obchod primadarky.com zase nabízí široký výběr zejména z oblasti fotopozadí. V jeho nabídce najdete stovky různých pláten s nejrůznějšími motivy – od dětských, přes krajiny, až po klasická jednobarevná pozadí. Zároveň není problémem objednat i čepice, kravaty, girlandy, kožešiny, či různé deky apod.

Posledním obchodem, který si letmo představíme, je svatebni-raj.cz. Ten nabízí rekvizity zejména se svatební tématikou. Závěsné dekorace „Just married“, tabulky na focení, na psaní, nejrůznější knírky na špejlích a mnoho dalších. Ceny jsou přitom velice příznivé a nejdražší tabulka na psaní stojí 169 korun.

Jak můžete sami vidět, sehnat rekvizity na focení není větším problémem. Pokud máte specifická přání, doporučujeme se poptat v divadlech, případně po známých, nebo nám můžete zanechat vzkaz v komentářích.

About admin