Program na focení webkamerou

Vítejte na našich stránkách. I dnes jsme se rozhodli věnovat naší fotografické čtenářské základně a jako téma jsme zvolili focení webkamerou. Webkamery jsou z historie poněkud podceňovány, co se týče kvalitních fotek. Nicméně technika je v současné době na takové úrovni, že mnoho externích webkamer, ale i těch integrovaných v noteboocích, dokáže fotit velice podařené snímky. Samozřejmě kamera je sama od sebe k ničemu, pokud jí nedodáme kvalitní software – a právě programy na focení webkamerou budou naší dnešní hlavní náplní.

Logitech Webcam Software

Pokud jste si právě pořídili webkameru a přemýšlíte, jaký software zvolit, doporučujeme začít tím, který je většinou přibalený u webkamery. Jako příklad nám mohou posloužit webkamery Logitech, které jsou dodávány s Logitech Webcam Software. Ten Vám dovoluje fotit, natáčet, upravovat všechny dostupné digitální parametry kamery, jako je jas, expozice, rozlišení a mnoho dalšího. Program je navíc asociován i s Facebookem a Skypem. Obecně pak platí, že není potřeba originální software dodávaný s kamerou měnit za některý volně ke stažení.

WebCamImageSave

Samozřejmě ne všechny nové webkamery jsou dodávány i se softwarem. Zde je už potřeba vyhledat nějaké freeware programy. Jedním z nich je třeba WebCamImageSave. Ten je kompletně zdarma a nabízí focení a ukládání fotek ve formátu JPEG. Samozřejmostí je velká škála nastavení, kdy si můžete upravit výslednou kvalitu fotky, přidat do obrazu i datum a čas, či si nastavit časovou uzávěrku při focení skupin.

Bandicam

Jedním z placených shareware programů pak je Bandicam. Ten je dostupný i ve verzi zdarma, nicméně do fotek a videí vkládá vlastní vodoznak. Placená verze nabízí focení s výstupním formátem BMP, PNG, či JPG. Fotky automaticky prochází procesem komprese, čili jejich výsledná velikost je menší při zachování kvality. Opět ani zde nechybí nejrůznější úpravy obrazu, které jsme zmiňovali u předchozích programů.

Doufáme, že Vám focení s pomocí webkamery po dnešním článku nebude dělat žádné problémy a budeme se na Vás těšit zase příště.

About admin