Jak udělat koláž fotek?

Máte doma v archivu velké množství fotek z akcí, dovolených, či sportovních akcí? Chcete překvapit své blízké výtvorem, který chytne za srdíčko, či si jen vyhrát s několika fotkami a pobavit sebe i kamarády? Pak možná právě pro Vás bude určen dnešní článek, ve kterém se budeme věnovat tvorbě koláží. Jak udělat koláž fotek, který software použít a jaké jsou jejich výhody a nevýhody, to vše a mnohem více Vám prozradíme v následujících několika řádcích.

Komplexní software

Pokud nejste člověk zrovna zručný s papírem, nůžkami a lepidlem, pak budete potřebovat správný software na tvorbu koláží. Jedním z nejznámějších je zřejmě Shape Collage.

Shape Collage je velmi jednoduchý program, se kterým si poradí i absolutní počítačový amatér. Jeho přednosti jsou neoddiskutovatelné – obsahuje češtinu, je kompletně zdarma a koláže tvoří automaticky. Stačí nastavit požadovaný obrazec, do kterého mají být fotky skládány (třeba kruh, obdelník, či vlastní nakreslený). Samozřejmostí je pak i detailnější nastavení, jako jsou prostory mezi fotkami, či samotná velikost koláže. Výhodou je i fakt, že fotografie lze přidávat přímo z internetu a než budete koláž vytvářet (což může u tvorby koláže z několika desítek fotek trvat i poměrně dlouho), Shape Collage Vám ukáže předběžný zmenšený finální produkt.

Alternativa Pizap

Velmi jednoduchým nástrojem na tvorbu koláží je i program Pizap. Ten je rovněž zdarma a navíc online – pro jeho používání Vám tak postačí internetové připojení a prohlížeč.

V Pizapu si můžete vybrat hned z několika desítek možností rozmístění fotografií – od klasických, až po vyloženě kreativních. Do každého „chlívečku“ pak vkládáte jednotlivé fotky, které si můžete rovnou v prostředí Pizapu upravit. Nechybí možnost navolení barev, různých doplňků, jako jsou stickery, emotikony, či vkládání textu. Výslednou koláž navíc můžete opatřit i hezkým rámečkem, který celému dílu dodá krásnou tečku.

Vytvářet koláže lze i v standardních grafických editorech, jako je GIMP, Photoshop apod. Zde si stačí jen pohrát s umístněním obrázků a vrstvením fotografií, nicméně pokročilejší znalost počítačů je zde více než potřebná.

About admin