Jak na správné selfie focení?

Současná doba sociálních sítí je plná pojmů, kterým ne každý uživatel tak úplně rozumí. V poslední době, a to zejména v USA, se rozmáhá tzv. selfie. Co to je, jak na selfie focení a čeho se vyvarovat? To vše Vám objasníme v následujícím článku.

Co je to selfie?

Selfie focení by se dalo také jinak nazvat jako autoportrét, nicméně s tímto pojmem ho pojí maximálně cílový focený objekt. Kvalita focení, prostředí a konkrétní situace jsou mnohem, mnohem různorodější a rozhodně méně formální. Selfie můžete vyfotit prakticky kdekoliv – na párty s přáteli, ve škole, v obchodě, či třeba u nějaké speciální příležitosti. Jak se říká – fantazii se meze nekladou.

Jak vyfotit opravdovou selfie?

Na správnou selfie fotku se nejčastěji užívá chytrý telefon s dostatečně dobrým fotoaparátem. Můžete použít i klasický fotoaparát, obecně pak čím kvalitnější fotku uděláte, tím lépe budete v závěru vypadat. Nicméně nepokoušejte se o selfie s profesionálními fotoaparáty za desítky tisíc. Ostatně, Facebook konečnou fotku stejně zkomprimuje a Vaši přátelé uvidí „zjednodušený“ model.

Abyste zachytili skutečně pravou selfie, nemělo by ve Vašem záběru chybět zrcadlo, ve kterém se sami můžete vidět a korigovat tak úhel fotoaparátů s Vaším pohledem do objektivu naráz. Možná si tak říkáte, že je prakticky nevyhnutelné, abyste zachytili na fotku i Vás vlastní fotoaparát, či telefon – ano, tak to skutečně je.

Čemu se vyhnout?

Vyhnout byste se určitě měli příliš velkému osvětlení, focení s výrazným světlem v zádech (či se sluníčkem, což je jedna z nejčastějších chyb při focení selfie) a u dívek také přehnanému špulení rtů. Tento trend vznikl rovněž v USA a mezi mnoha uživateli Facebooku, Twitteru a Instagramu je poměrně velké množství odpůrců, kteří neváhají uštědřit i hanlivé komentáře pod selfie fotkami s vyšpulenými rty náctiletých blondýnek. Pokud se ale budete tvářit normálně a chcete si jen udělat selfie profilovou fotku na Faceboook, nemusíte se ničeho bát a pusťte se do toho!

BUT FIRST LET ME TAKE A SELFIE

About admin