Instagram

Světový fenomén, nebo jen další hvězda, která krátce zazáří a rychle vyhasne v propadlišti dějin? Nad touto otázkou se zamyslíme v dnešním článku věnovaném populární službě Instagram.

Nejdříve ale něco z historie. Instagram vznikl v říjnu 2010 jako projekt 2 ambiciózních programátorů. Původní projekt s názvem Burbn se rychle změnil v konečný Instagram, který se stejně jako dnes zaměřuje čistě jen na mobilní fotografie.


Mobilní aplikace

Právě uživatelé iOS a Androidu získali jednoho z nejpopulárnějších pomocníků při focení vůbec a co víc – je kompletně zdarma. Jeho hlavní zbraní (kromě ceny) je ale i řada funkcí, jako jsou nejrůznější filtry, které můžete na fotky aplikovat a ty posléze rovnou uploadovat na Facebook, Twitter, Flickr, či třeba Tumblr.Zajímavé novinky přinesl i update 4.0, který udělal radost zejména milovníkům videa – ti si totiž od současného updatu můžou nahrávat i prohlížet videa přímo v aplikaci Instagram.

Nedokážeme vidět do budoucnosti, ani předpovídat vývoj trhu, nicméně Instagram je v současné době natolik populární, že jeho pozici asi jen tak nějaká aplikace neohrozí. Za všechno mluví i čísla – předpokládaná cena 1 mld. Dolarů, či počet uživatelů, jež v současné době přesahuje magickou hranici 150 milionů.

Filtry

Aby vaše fotky nebyly jen tak obyčejné používají se speciální filtry. V současné době jich je 20 a doufáme, že v budoucnu další ještě přibudou. Nejpopulárnější z nich je Brannan následovaný filtrem  Hudson.

Funkce Direct

Jedná se žhavou novinku. Za pomocí této funkce můžete odesílat svá videa a fotografie přímo vašim přátelům. Neuvidí je nikdo jiný než oni. Funkci naleznete nahoře v pravo – ikonka takové šuplíčku. Stačí na ikonu kliknout a vyjede Vám ona funkce direkt. Pro pořízení fotografie zase stačí v pravém horním rohu kliknout na plus a už fotíte.
Pokud Instagram ještě neznáte, určitě si ho stáhněte – je zdarma a usnadní práci s fotografiemi.

About the Author