INSTAGRAM focení a nahrávání videí

O jedné z nejpopulárnějších aplikací dneška, Instagramu, jste již určitě slyšeli – ať už z našich předchozích článků, kdy jsme Vám celou aplikaci představovali, ukázali proces registrace a přihlášení, či snad od známých nebo z prostředí internetu. Instagram je prostě fenomén a téměř každý uživatel iOS a Androidu s ním už přišel do styku.

Jak už možná víte, od verze 4.0 lze pomocí Instagramu nahrávat a prohlížet videa, nicméně my jsme se dnes rozhodli zaměřit na staré dobré fotografie a proces focení.


Filtry

Také jistě tušíte, že ať už je aplikace Instagram sebe lepší, či sebe populárnější, z průměrné fotky z levného chytrého telefonu Vám nikdy nevykouzlí profesionální snímky ze zrcadlovek. To je prostě fakt. Focení s Instagramem je ale o něčem jiném – někteří říkají, že hlavní zbraní jsou ony filtry, které jsme již několikrát zmínili. Ty dodávají průměrným fotkám zajímavé nádechy – nezlepšují je, ale spíše je dělají zajímavějšími a dokonalejšími. Ať už se tedy rozhodnete pro aplikování černobílého filtru pro historický nádech, či třeba žluté sentimentální zabarvení, Vaše fotka se rozhodně stane zajímavější.

Dříve jste také museli fotky nejdříve vyfotit a pak nahrát na všechny sociální sítě – teď stačí fotit pomocí Instagramu, uploadovat fotky na Facebook, či Twitter pomocí několika ťuků do telefonu a je hotovo. S Instagramem je focení jedna radost.

Jak správně fotit

Jelikož používáte foťák na Vašem iPhonu či jiném zařízení s Androidem, tak vždy, ale vždy jsou pro kvalitní fotografii důležité optimální světelné podmínky. Takže to je hlavní bod. Dále fotografovaný předměť či osoba by měli být na fotce nějak symetrické. K tomu Vám poslouží mřížka, kterou si můžete při focení zapnout a rozdělí Vám tak obraz do 9 stejných častí.

No a v neposlední řadě to chce nápad. Nápad u fotky dělá hodně a když vyfotíte něco originálního co ještě před Vámi nikdo nikdy nevyfotil, možná se dostane Vaše fotka mezi ty nejlepší na INSTAGRAMU.

Nahrávání videí

Začneme procesem nahrávání – na rozdíl od jiné populární aplikace pro Android a iOS, Vine, která dává k dispozici pouze 6 sekund, lze na Instagramu nahrávat video o max. délce 15 sekund. Pakliže video máte natočené, musíte ho nahrát na server. To zabere podstatně delší dobu, než v případě fotografie, nicméně i tak se nejedná o nijak extra dlouhý proces.
Do videa pak můžete přidávat nejrůznější filtry, kterými můžete svůj zážitek značně zpestřit. Mějte na paměti, že video nikdy nebude lepší, pouze zajímavější. Výhodou akorát může být třeba stabilizátor obrazu, který společnost Instagram ohlásil. S velkou pravděpodobností ale bude dostupný pouze pro uživatele iOS. Když už budete mít celé video hotové, stačí ho sdílet – to můžete provést několika ťuknutími na Facebooku, Twitteru, či Tumblr apod.

Nejlepší nahraná videa
Koukali jsme na Youtube a moc videí z instagramu tam nenajdete no. To je asi poměrně logické. Dáváme Vám sem asponň zatím srovnání Instagramu s jinou velice populární síťí, které si říká Vine.co

Oficiální představení služby najdete na blogy společnosti zde.
About the Author