Focení pod vodou

Opět Vás vítáme na našich stránkách, kde se v současné době věnujeme všem našim čtenářům fotografům. S blížícím se obdobím letních dovolených pomalu nastává čas zvážit, zdali už máte doma vše potřebné pro focení pod vodou. A právě focení pod vodou bude naším dnešním tématem.

Jaké jsou možnosti?

Pokud jste pouze rekreačním fotografem a nemáte s focením větší zkušenosti, nemá cenu si pořizovat fotoaparáty za desítky tisíc, jež vydrží tlak vody i v hloubkách 70 metrů pod vodou. Abychom Vás ale neochudili o všechny možnosti, na výběr máte z právě z vodotěsného fotoaparátu, nebo si můžete pořídit měkké, či pevné vodotěsné pouzdro.

Vodotěsné pouzdro

Měkké vodotěsné pouzdro je asi nejlevnější variantou pro všechny ne-profesionály. Sehnat lze už za pár stovek a pouzder existuje skutečně velké množství – navléknout lze jak velké digitální zrcadlovky, tak na mobilní telefony. Některá tato pouzdra mají i skleněnou část v oblasti čočky, nicméně to se týče hlavně zmíněných zrcadlovek. Průměrná hloubka, do které měkká pouzdra garantují svou voděodolnost, se pohybuje kolem 10 metrů.

Pevné vodotěsné pouzdro je určeno pro náročné uživatele. Stojí už v řádech tisíců a vyrábí se pouze na některé modely fotoaparátů. Zde Vám ale odpadnou starosti s tlakem vody, neboť tato pouzdra ochrání Váš fotoaparát až do hloubky 50 metrů. Často se na ně dávají i blesky a jiné zdroje světla.

Vodotěsné fotoaparáty

Poslední volbou jsou vodotěsné fotoaparáty. Ty jsou sice podstatně dražší, než měkká pouzdra, ale nabízejí skvělou alternativu pro uživatele, jež chtějí fotit pod vodou často, požadují bezproblémové ovládání a stačí jim odolnost fotoaparátu kolem 15 metrů hloubky. Takovýmto fotoaparátem je třeba Lumix FT4 od firmy Panasonic, který vydrží hloubku až 12 metrů a to jak ve sladké, tak slané vodě. Rovněž odolá pádu až ze 2-metrové výšky.

Doufáme, že se Vám dnešní fotografický výlet líbil a focení pod vodou pro Vás od teď bude hračkou.

About admin