Digitální fotorámečky na stěnu

Digitální věk začíná pomalu, ale jistě konzumovat absolutně všechno. Interaktivní oblečení, brýle, či dokonce orgány… Zkrátka pokroku se nejde ubránit. Na řadu už přišly i takové obligátní věci, jako jsou fotky. Trh nyní zaplavují digitální fotorámečky – je to docela prosté. Proč mít na stěně zarámovanou jednu fotku, když jich můžete mít v jediném rámečku třeba tisíc? Jaké fotorámečky jsou teď populární, kolik stojí a jak je to s jejich kvalitou a parametry Vám prozradíme v následujícím článku.

Nejpopulárnější modely

Většina v současné době prezentovaných fotorámečků má možnost postavení na stůl i zavěšení na stěnu, čili se nemusíte bát, že byste nenašli vhodné místo pro umístění. Co se týče značek, doslova boom zažila firma Sencor, která teď prakticky dominuje trhu s fotorámečky. Asi nejprodávanějším modelem je výrobek Sencor SDF 740. Ten nabízí 7-palcový displej o vysokém rozlišení 800 x 480 bodů, jež je navíc podsvícen pomocí LED technologie, což se výrazně projeví na nízké spotřebě. Napájení je dodáváno ze síťového adaptéru, který je součástí balení.

Co se týče samotných obrázků, fotorámeček podporuje fotky ve formátu JPEG, které můžete do zařízení přivádět buď pomocí USB flash disku, či pomocí paměťové karty (SD/SDHC/MMC/MS). Cena se pak pohybuje kolem 900 korun.

Konkurenci pak představuje firma Hyundai a její model LF830D. Ten nabídne vyšší rozlišení 800 x 600 bodů na 8-palcovém LED displeji. Nechybí ani podpora paměťových karet a USB flash disků. Oproti modelu od Sencor navíc zaujme zabudovanými reproduktory a možností přehrávat i zvuky ve formátu MP3. Ostatní specifikace jsou pak více méně stejné, jako u předchozího modelu. Jeho cena začíná na 1200 korunách.

Vyšší třída

Pokud se rozhodnete zainvestovat o něco více, můžete si pořídit kvalitní, bytelný fotorámeček s vysokým rozlišením displeje, video-režimem a dokonce i s Wi-Fi příjmačem (můžete tak načítat fotky do zařízení přímo z PC, či notebooku). Cena je pak samozřejmě vyšší, standardně 2000 korun a více.

About admin