Digitalni fotak od Samsungu

Ať už zvažujete dárek pro blízkou osobu, či si jen chcete sami sobě udělat radost, možná máme dnes článek přesně pro Vás. Rozhodli jsme se totiž zaměřit na digitální fotoaparáty od Samsungu. Ty jsou oblíbené nejen v Čechách, ale prakticky v celé Evropě. Zákazníky totiž láká velmi nízká cena, bohatá výbava a poměrně pestrá nabídka. My jsme se rozhodli Vám představit několik základních modelů, které rozhodně stojí za to, proto čtěte dále!

Samsung ST150 specifikace

Jako první si rozebereme Samsung ST150. Tento model je absolutní jedničkou na poli digitálních foťáků Samsung a hned si povíme proč. Korejský kompakt nabídne rozlišení 16,2 megapixelu, což bohatě postačí pro focení HD snímků o maximálním rozlišení 4 608 x 3456 pixelů a natáčení HD videa o rozlišení 1280 x 720 pixelů. Nebyl by to digitální fotoaparát, kdyby neměl LCD displej – zde konkrétně 3-palcový s rozšířenými pozorovacími úhly.

Co se týče objektivu, potěší ohniskovou vzdáleností 25-125mm a je schopný 5-násobného optického a digitálního zoomu. Všechny Vaše snímky si pak můžete uložit na paměťovou kartu microSD/SDHC/SDXC. U napájení zapomeňte na tužkové baterie – lithium-iontová baterie s dodávaným akumulátorem vydrží přes 200 snímků. Náročné uživatele překvapí integrovaný Wi-Fi modul, který poslouží pro online sdílení videí a fotek, třeba na sociální sítě.
Cenou se pak jedná o opravdový trhák, neboť fotoaparát lze pořídit již za necelé 2 tisíce korun.

Alternativy od Samsungu

Alternativou pak může být třeba model Samsung WB35. Oproti ST150 nabídne lepší optický zoom (12x), optický stabilizátor a obecně lepší kvalitu obrazu. Výhody se pak projevují na ceně, která začíná na 3300 korunách.

Jako poslední zmíníme Samsung WB800, který je už z vyšší střední třídy. Nabídne rozlišení 17 megapixelů, 21x optický zoom a mnoho dalších digitálních vychytávek, které z Vašich fotek udělá zase o něco lepší díla. Jeho cena pak začíná na 5000 korunách – na hranici, kdy už se pomalu dá uvažovat o digitálních zrcadlovkách.

Galaxy Camera - Chytrý foťák od Samsungu

Galaxy Camera – Chytrý foťák od Samsungu

Přejeme hodně štěstí s výběrem a povedené fotografie za všech situací.

About admin